Jankowska przyszłą bramkarką Pogoni?

25-letnia golkiperka Medyka Konin, Katarzyna Jankowska w przyszłym sezonie może zagrać w Pogoni Women Szczecin. Reprezentantka Polski, która ostatnio była przymierzana do jednego z klubów 2. Bundesligi udała się ze szczecińskim zespołem na obóz przygotowawczy do Kalisza Pomorskiego.

Trener Pogoni Women, Mariusz Misiura po odejściu z klubu dotychczasowej pierwszej bramkarki Anity Piotrowskiej rozpoczął poszukiwania jej następczyni. Pomimo iż w kadrze jego zespołu od wiosny znajdowała się także 17-letnia Monika Iwańczuk pozyskana z AZS'u Wrocław to latem do Szczecina sprowadzono jeszcze 16-letnią Annę Okulewicz pełniąca rolę drugiej bądź trzeciej bramkarki TKKF Stilonu Gorzów Wielkopolski.
Teraz bardzo prawdopodobne ze w nadchodzącej rundzie bramki "Dumy Pomorza" może strzec Katarzyna Jankowska, która wiosną zadebiutowała w seniorskiej Reprezentacji Polski.

Bramkarka w 2007 roku na zasadzie wypożyczenia trafiła do Mitechu Żywiec, przez który następnie została wykupiona. Po dwóch latach występów w Żywcu, zawodniczka zawiesiła treningi w swoim obecnym klubie aby w efekcie przejść do Medyka Konin.

W rundzie wiosennej rywalką Jankowskiej pomiędzy słupkami bramki wicemistrzyń Polski była Anna Szymańska, która zimą przeszła do Konina właśnie z Pogoni Women Szczecin.