Efektowne tylko gole

Bronowianka pokonała Moravię i zachowała status murowanego lidera rozgrywek II ligi.

II liga małopolsko-świętokrzyska kobiet, 23.04.2008 (awansem z 11.kolejki)
Bronowianka Kraków - Moravia Morawica 3:0 (1:0)
Bramki: Helizanowicz 36, Wójcik 50, Knysak 70

Sędziował: Rafał Wiewiór (Kraków)
Bez kartek
Widzów: 15

Bronowianka: Kowalczyk - Matuszczak, J. Gruszka, Kuśmierczyk, Chojnowska - Gibalska (67 Kmita), Helizanowicz, Wójcik, Podżus (68 Bilska) - Rudzka (46 Knysak), K. Gruszka.

Moravia: Zagnińska - Zielińska, A. Młyńczak, E. Młyńczak, Czerwiak, Kozak (76 Kubicka), Śnioch (82 Cisowska), Miszczyk, Węgrzyn, Bukowska, Kruk (88 J. Piecyk).

Drużyna Bronowianki wciąż nie ma w II lidze swojego pogromcy. W rozegranym awansem spotkaniu z 11.kolejki krakowianki pewnie pokonały przyjezdne z Morawicy. Już w pierwszych minutach meczu gospodynie trzykrotnie zagroziły bramce Zagnińskiej. Potem jednak obu ekipom ciężko było się przedostać pod pole bramkowe rywalek, a piłkarkom z Morawicy z dużym trudem przychodziło wyprowadzanie akcji poza własną połowę. Bronowiance udało się jednak w 36 minucie wyjść na prowadzenie. Potężnym strzałem z 20 metrów popisała się Helizanowicz pakując piłkę tuż pod poprzeczkę. Tuż po zmianie stron krakowianki podwyższyły prowadzenie i historia tego pojedynku dobiegła końca. W 50 minucie kapitalnym lobem z narożnika pola karnego kompletnie Zagnińską zaskoczyła Wójcik. Do końca meczu inicjatywę wciąż posiadały krakowianki, ale nie przekładało się to na bramkowe okazje. Efektowną akcję można było obejrzeć tylko w 70 i 75 minucie. Najpierw do prostopadłego podania dobiegła rezerwowa Knysak i idealnym uderzeniem z pierwszej piłki nie dała wielkich szans bramkarce, która zdołała jedynie musnąć piłkę końcówkami palców. W 75 minucie z kornera centrowała Kuśmierczyk, a strzelczyni bramki sprzed kilku minut popisała się pięknym wolejem - piłka jednak w końcowym efekcie nie trafiła do siatki. Krakowianki wygrały z Moravią po stojącym na przeciętnym poziomie meczu, ale to efektowny wynik pójdzie w świat kobiecego futbolu.

Relacja i zdjęcia: Piotr Kwiecień (KobiecaPilka.pl / Futbol.Malopolska.pl)

Galeria