Trzybramkowa wygrana Zagłębia

Zagłębie Lubin w pierwszym wiosennym meczu przed własną publicznością pewnie pokonało Sztorm Gdynia.

I liga, gr. północna, 13.04.2013 r. godz. 11:00
Zagłębie Lubin - Sztorm Gdynia 3:0 (1:0)
Barlewicz 18, 69, Salwa

Zagłębie: Bugajska - Basiuk, Skrzypacz, Salwa, Bosacka, Okoń (86 Chodyga), Barlewicz, Ratajczak (64 Wojdat), Kolar, Klimczak, Bochra (72 Zając)

Mimo, iż liderujące w północnej grupie I ligi kobiet Zagłębie Lubin w tym roku rozegrało już trzy spotkania o stawkę to dopiero w ostatnią sobotę pierwszy raz zaprezentowało się przed własną publicznością. Najpierw na początku marca Miedziowe uległy w Pucharze Polski Unii Racibórz - ten mecz został rozegrany w Grodzisku Wielkopolskim, a następnie w wyjazdowych spotkaniach I ligi pokonały kolejno Dargfil Tomaszów Mazowiecki 6:0 oraz Pragę Warszawa 3:0.

Tym razem podopieczne trenera Piotra Błauciaka już na własnym boisku podjęły Sztorm Gdynia. Wynik sobotniej konfrontacji otworzyła Katarzyna Barlewicz. Doświadczona pomocniczka w 18. minucie wykorzystała bowiem zagranie od Kamili Okoń. Mimo dominacji gospodyń na kolejnego gola z ich strony było trzeba czekać aż do 69. minuty. Wówczas to po silnym strzale Karoliny Bochry celną dobitką popisała się po raz kolejny Barlewicz. Wynik na 3:0 ustaliła Patrycja Salwa.

W następnej kolejce zaplanowanej na 20 kwietnia Zagłębie Lubin uda się do Szczecina na mecz z silną Olimpią. Z kolei Sztorm Gdynia wobec wycofania się z ligi Ceramiki Opoczno będzie musiał poczekać na swój najbliższy mecz aż dwa tygodnie. Po rozegraniu 12 kolejek piłkarki z Lubina mają na swoim koncie imponujący bilans 11 wygranych spotkań oraz jednego remisu (własnie z Olimpią). Najlepszymi strzelcami zespołu są Karolina Bochra oraz Katarina Kolar - obie mają po 11 trafień.

Fotorelacje z meczu Zagłębie - Sztorm autorstwa Marceliny Falkiewicz oraz pomeczową wypowiedź trenera zwycięskiej drużyny można zobaczyć w serwisie www.lubin.pl