Hat-trick Agnieszki Szafran

III liga, gr. poznańska, 21.04.2013 r. godz. 16:00
Polonia Środa Wielkopolska - Zjednoczeni Kaczory 3:3 (2:2)
Szafran x3 - ?

Polonia: Krajewska - Sroczyńska, Plewa, Purgał, Jędrzejczyk, Szafran, Wojtecka, M. Mikołajczak, J. Mikołajczak, Wiśniewska, Grzybkowska oraz Świtalska, Fabisiak, Miłoszyk

W niedzielę zawodniczki Polonii Środa Wielkopolska rozegrały swój pierwszy mecz ligowy na wiosnę. Przeciwnkiem była drużyna Zjednoczonych Kaczory. Pierwszą połowę niefortunnie rozpoczeły średzianki, które już w 5. minucie straciły pierwszą bramkę. Przez ponad 10 minut zawodniczki próbowały zagrozić bramkarce przyjezdnych, lecz ich strzały i zagrania były niecelne. W 16 minucie po podaniu Magdaleny Mikołajczak do wyrównanie doprowadziła Agnieszka Szafran. 3 minuty później pięknym strzałem w samo okienko popisała się po raz kolejny Szafran, która dała polonistkom prowadzenie. Jednak chwilę później po błędzie w defensywie piłkarki Zjednoczonych doprowadziły do wyrównania. 

Drugą połowę, podobnie źle jak pierwsza rozpoczęły zawodniczki Polonii. Juz 2 minuty po wznowieniu gry straciły bowiem gola. Kolejne minuty to próby wyrównania wyniku spotkania ze strony gospodyń. Udało się to dopiero w 76. minucie, a bohaterką znów okazała się Agnieszka Szafran, która tym samy skompletowała hat-trick. Jeszcze w końcówce spotkania okazję na przechylenie szali zwycięstwa miały pilkarki z Kaczor. Po faulu Moniki Purgał w polu karnym piłkę na 11. metrze ustawiła jedna z zawodniczek Zjednoczonych, jednak jej strzał został obroniony przez bramkarkę Emilię Krajewską.