Bojdová i Ištóková na Słowacji

Słowaczki Ivana Bojdová oraz Katarína Ištóková, które w końcówce lutego dosyć niespodziewanie musiały opuścić Unię Racibórz znalazły piłkarskiej zatrudnienie w jednym z czołowych klubów swojego kraju - Lady Team Bratislava. Obie zawodniczki jak dotychczas rozegrały już po dwa mecze w barwach swojego nowego zespołu. Ich klub na niespełna dwa tygodnie przed zakończeniem rozgrywek rundy zasadniczej mistrzostw Słowacji zapewnił już sobie udział w w mistrzowskiej fazie gier play-off, która będzie miała na celu wyłonienie mistrza Słowacji, spośród czterech najlepszych drużyn tamtejszej ligi.

28-letnia Ivana Bojdová w Unii Racibórz występowała od lata 2010 roku. W barwach klubu z Raciborza rozegrała 33 mecze na szczeblu Ekstraligi oraz pojawiała się m.in. w wyjściowym składzie Unitek podczas spotkań 1/16 Ligi Mistrzyń z Broendby Kopenhaga i VfL Wolfsburg.

Z kolei 27-letnia Katarína Ištóková w zespole mistrzyń Polski pełniła głównie rolę zmienniczki. Od wiosny 2011 do jesieni 2012 włącznie rozegrała 22 mecze w Ekstralidze kobiet.

Co ciekawe, obie zawodniczki grając w zespole trenera Remigiusza Trawińskiego wystąpiły również w barwach reprezentacji Słowacji podczas meczu towarzyskiego przeciwko Polsce.