Na Ekstraligę z nowym trenerem

Zagłębie Lubin do debiutu w Ekstralidze przystąpi z nowym trenerem.

Dosyć nieoczekiwane zmiany personalne nastąpiły w szeregach jednego z beniaminków kobiecej Ekstraligi, którym jest Zagłębie Lubin. Zespół, który w sezonie 2012/2013 wywalczył awans z północnej grupy I ligi kobiet do Ekstraligi bez żadnej porażki przygotowania do debiutu na najwyższym szczeblu piłkarstwa kobiecego rozpocznie z nowym sztabem szkoleniowym.

Z drużyną pożegnał się Piotr Błauciak. Na stanowisku trenera zastąpił go Andrzej Turkowski. - Treningi wznowimy w poniedziałek 22 lipca - mówi nam nowy opiekun piłkarek z Ekstraligi. Szkoleniowiec "Miedziowych" nigdy wcześniej nie był związany z futbolem kobiecym. - Miałem jednak okazję oglądać mecze w wykonaniu naszych dziewczyn - dodaje Andrzej Turkowski.

Zmiany w sztabie szkoleniowym nie powinny wywrócić przygotowań klubu do góry nogami. - Koncepcja wcześniej przygotowywanych sparingów, zgrupowań czy ewentualnych zmian personalnych opracowana przez mojego poprzednika nie pójdzie na pewno do kosza - zapewnia Turkowski, który jako trener z juniorami Zagłębia sięgał nawet po mistrzostwo Polski.

Jak podaje z kolei Zagłębie Lubin S.A. asystentem nowego trenera ma być Michał Kowbel. Z drużyny T-Mobile Ekstraklasy do zespołu kobiecego przechodzi natomiast trener bramkarek Krzysztof Koszarski.