Dziesiąty sezon Mitechu

Piąty sezon w Ekstralidze, dziesiąty w historii.

Już za parę dni Mitech Żywiec uda się na swój pierwszy mecz w sezonie ligowym 2013/2014. Dla klubu z Żywiecczyzny będzie to już piąty z rzędu sezon na szczeblu Ekstraligi oraz dziesiąty w historii utworzonego przed dziesięcioma laty Mitechu.

W okresie letnim zespół prowadzony przez trener Beatę Kutę dotknęły drobne zmiany kadrowe. Po roku gry w Żywcu do Sosnowca przeniosła się podstawowa piłkarka Mitechu Joanna Operskalska. Z drużyny odeszła także zmienniczka Natalia Wdowińska oraz wprowadzona do drużyny wiosną szesnastoletnia Kasia Rozmus, która przeniosła się do Unii Racibórz i już zadebiutowała nawet w rozgrywkach grupowych Ligi Mistrzyń.

Z Raciborza do Żywca przeszła natomiast inna piłkarka - Dominika Sýkorová. 25-letnia Słowacka pomocniczka w Raciborzu występowała przez ostatni rok rozgrywając w tym czasie 13 spotkań na szczeblu Ekstraligi i strzelając jednego gola. Ponadto od przyszłego sezonu w zespole trener Kuty będzie grała także inna piłkarka ze Słowacji. Jest nią 26-letnia obrończyni Helena Mikulikova z ŠFK Žilina, w którym grała kiedyś właśnie z Sýkorovą.

W przedsezonowych sparingach do zespołu seniorek wprowadzona została także juniorka Anna Basiura, jednak ze względu na nieukończony jeszcze szesnasty rok życia młoda zawodniczka w Ekstralidze będzie mogła zadebiutować najwcześniej ze wrześniu. Piłkarki Mitechu nadal będą mogły grać również w drużynie rezerw, jednak w rozpoczynającym się sezonie ich druga drużyna zagra w III lidze a nie jak dotąd w II lidze śląskiej.

Rozgrywki Ekstraligi Żywiec rozpocznie w środę od wyjazdowego meczu z Unią Racibórz. Dla Mitechu zespół mistrzyń Polski jest niezwykle niemiłym rywalem. Na dziesięć ligowych spotkań wszystkie z nich jak dotychczas wygrywały raciborzanki. Przed własną publicznością „Góralki" zaprezentują się 31 sierpnia gdy na obiekcie GKS Radziechowy zagrają z KKP Bydgoszcz.