Szwecja za mocna dla Polek

W pierwszym meczu eliminacji Mistrzostw Świata reprezentacja Polski uległa Szwecji 0:2

el. Mistrzostw Świata, 21.09.2013 r. godz. 17:30
Szwecja - Polska 2:0 (0:0)
Segen 52, Schelin 66

Sędzia: Kateryna Monzul (Ukraina)
Widzów: 6200

Szwecja: K. Hammarström - Rohlin, Fischer, Thunebro (80 Göransson), Samuelsson, Jakobsson (87 Schough), Öqvist, Sjögran (69 Hjohlman), Seger, M. Hammarström, Schelin

Polska: Kiedrzynek - Leśnik, Siwińska, Aszkiełowicz, Krzysik, Stobba (90 Ratajczak), Niciński (84 Wiśniewska), Balcerzak (77 Mika), Pożerska, Sikora, Winczo

Reprezentacja Polski przegrała pierwszy wyjazdowy mecz w ramach eliminacji do mistrzostw Świata 2015. Kadra selekcjonera Wojciecha Basiuka uległa w Malmö reprezentacji Szwecji 0:2.

Przed meczem ze składu biało-czerwonych z uwagi na uraz wypadła Natalia Chudzik, grająca w Unii Racibórz. W jej miejsce na boisku zaprezentowała się Weronika Aszkiełowicz, związana z wrocławskim AZS.

Do przerwy na placu gry utrzymywał się bezbramkowy remis. W drugiej połowię po strzale głową wynik meczu otworzyła kapitan Szwedek - Caroline Seger, a następnie prowadzenie podwyższyła jeszcze Lotta Schelin - królowa strzelczyń ostatnich mistrzostw Europy.

We czwartek Polki rozegrają kolejny mecz eliminacyjny. Naszymi rywalkami tym razem będą Wyspy Owcze. Spotkanie to odbędzie się we Wrocławiu o godzinie 17:00.