Cztery stracone bramki i czerwień dla Pajor.

el. Mistrzostw Świata, 30.10.2013 r. godz. 11:00
Jane Ross 23, 42, 46, Joanne Love 65

Sędzia: Carina Vitulano (Włochy)
Czerwona kartka: Ewa Pajor (64, po dwóch żółtych)

Polska: Kiedrzynek - Sikora, Leśnik, Chudzik (46 Stobba), Gawrońska, Siwińska, Winczo (75 Niciński), Krzysik, Pożerska, Szaj (69 Aszkiełowicz), Pajor

Dziesięć bramek w przeciągu tygodnia straciła reprezentacja Polski kobiet. W ubiegły piątek Polki uległy w wyjazdowym meczu towarzyskim Francji 0:6, a teraz w Grodzisku Wielkopolskim przegrały w grupowych eliminacjach do mistrzostwa Świata 2015 ze Szkocją 0:4.

Podopieczne selekcjonera Wojciecha Basiuka już do przerwy straciły dwa gole. W pierwszej części gry najdogodniejszą sytuacje po stronie biało-czerwonych do wpisania się na listę strzelczyń miała Patrycja Pożerska jednak jej przepiękny strzał z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę.

Na samym początku drugiej połowy Jane Ross skompletowała hattricka i nasze zawodniczki przegrywały już trzema bramkami. W 63. minucie żółtą kartką za wbiegniecie na boisku bez zgody arbiter ukarana została Ewa Pajor, a kilka sekund później ta sama zawodniczka za faul na przeciwniczce ujrzała drugi kartonik i osłabiła zespół.

Czwarta bramka dla Szkotek, tak samo jak wcześniejsze padła po błędach w obronie Polek.

Następny mecz reprezentacja Wojciecha Basiuka rozegra z Irlandią Północną. Mecz wyjazdowy w Lurgan odbędzie się 23 listopada. We wcześniejszych meczach do MŚ 2015 biało-czerwone przegrały również ze Szwecją (0:2) i pokonały Wyspy Owcze (6:0).