Futsal: Kresowiak - Medan 1:5

Ekstraliga futsalu, 08.03.2014 r.
Kresowiak Orion Siemiatycze - Medan Gniezno 1:5 (1:3)
Rukasz - Cerajewska x2, Marcinkowska, Nowak, Zając

Medan: Blige - Marcinkowska, Marczak, Zając, Biegańska, Marczak, Nowak, Ulikowska, Cerajewska

Daleka podróż do Siemiatycz okazała się szczęśliwa dla zawodniczek UKS MEDAN Gniezno. Początek meczu wcale nie zapowiadał korzystnego zakończenia dla gnieźnianek, które już w 3. minucie straciły pierwszą bramkę po strzale Rukasz z autu. Pierwsze 10 minut spotkania, to bardzo nerwowa i niedokładna gra Medanu oraz brak dynamiki spowodowany chyba daleką i męczącą podróżą.

Dopiero w 17 minucie nastąpiło w zespole przełamanie i po szybkim wznowieniu gry przez Olę Blige atak wyprowadziła Alicja Zając, a formalności dopełniła Patrycja Marcinkowska pokonując interweniującą bramkarkę, zdobywając gola na 1:1. To podziałało mobilizująco na drużynę i już w 19. minucie po bezbłędnie wykonanym stałym fragmencie z autu bramkę na 1:2 zdobywa Monika Nowak. Gnieźnianki nadal przeprowadzały groźne kontrataki i na 2 sekundy przed końcem pierwszej połowy Alicja Zając strzałem w samo okienko podwyższyła wynik na 1:3.

Druga część spotkania to już wyraźna dominacja gnieźnianek, które mimo wielu dogodnych sytuacji nie potrafiły ich wykończyć i zdobyć kolejnych bramek. W końcówce spotkania w 37 minucie na indywidualną akcję zdecydowała się Hanna Cerajewska i silnym strzałem ze "szpica" umieszcza piłkę w siatce, i mamy 1:4. W 39. minucie wstrzeloną piłkę z autu, przyjmuje na głowę Hanna Cerajewska i umieszcza ją w bramce. Na tablicy widniej wynik 1:5 i takim rezultatem kończy się całe spotkanie, zwycięskie dla UKS MEDAN Gniezno.

Zwycięstwo gnieźnianek tym bardziej cieszy, że do Siemiatycz udały się w tylko w 9-cio osobowym składzie, ponieważ Adriana Sikora przebywa w Portugalii, a Marta Kaczmarczyk i Agnieszka Boćkowska przebywały na zgrupowaniu Reprezentacji Polski Futsalu Niesłyszących, przygotowując się do Mistrzostw Europy.