U19: Remis był bardzo blisko

Reprezentacja U-19 pechowo przegrała ze Szwecją w pierwszym meczu II rundy el. mistrzostw Europy.

Szwecja - Polska 2:1 (1:1)
Curmark 4, Hurtig 88 - Zapała 25

Polska: Bugajska - Sołtysiak, Konat, Wróblewska, Grzywińska, Matysik, Dudek (65 Zawiślak), Rędzia, Kamczyk, Szaj (84 Kaletka), Zapała (46 Pajor)

Mimo straty bramki już w 4. minucie pierwszego meczu drugiej rundy kwalifikacji do finałów mistrzostw Europy U-19 młodzieżowa reprezentacja Polski była blisko uzyskania korzystnego wyniku w dzisiejszym meczu ze Szwecją. Nadzieje Polkom dała w 25. minucie Anna Zapała, która doprowadziła do wyniku 1:1.

W samej końcówce meczu biało-czerwone  straciły jednak drugą bramkę i oddaliły się od letnich finałów ME.

Spotkanie ze Szwecją zostało rozegnane we Francji gdzie podopieczne trenera Marcina Kasprowicza (zastępuję niemogącego sprawować swoich obowiązków selekcjonera Wojciecha Basiuka)  rozgrywają turniej kwalifikacyjny. W poniedziałek nasze reprezentantki zagrają z gospodyniami - aktualnymi mistrzyniami Europy w tej kategorii wiekowej, a we czwartek w ostatnim meczu grupowym podejmować będą Rumunię.

Awans do finałów wywalczą tylko zwycięzcy siedmiu grup oraz najlepszy zespół spośród tych, które zajmą drugie miejsca.