U18: Rolnik Młodzieżowym Mistrzem Polski (foto)

Dzień 19 kwietnia 2014 roku na długo zapadnie w pamięci piłkarek Rolnika Głogówek. Zespół ten zwyciężył w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Futsalu w kategorii U-18 które odbyły się w Tychach.

żSiedem drużyn podzielonych na dwie grupy rozegrało mecze między sobą. Po fazie grupowej dwie najlepsze ekipy awansowały do półfinałów, zespoły z trzeciego miejsca zagrały mecz o 5 miejsce.

W grupie "A" po dwóch zwycięstwach 9-0 nad KS Rysy Bukowina Tatrzańska, oraz 3-2 nad Rekordem Bielsko-Biała w półfinału z pierwszego miejsca awansowały zawodniczki z woj. opolskiego. W meczu o awans do półfinałów Rekord pokonał aż 12-2 ekipę z Bukowiny Tatrzańskiej.

W Grupie „B” bezlitosny okazał się klub z Częstochowy. ISD AJD GOL Częstochowa wygrał kolejno z Victorią Gaj (7-3), LKS Szaflary (5-2) oraz KKS Polonią Tychy (8-2). O drugim miejscu w grupie decydował bilans bramkowy pomiędzy Victorią Gaj a tyską Polonią, ponieważ w meczu zainteresowanych drużyn padł remis 2-2. Lepszym bilansem bramkowym do półfinału awansowała Victoria Gaj. Polonii Tychy przydał mecz o 5 miejsce.

Po zakończeniu fazy grupowej odbył się mecze półfinałowe. W pierwszym pojedynku LKS Rolnik B. Głogówek rozbił osiem do dwóch Victorię Gaj. W drugiem półfinale natomiast mimo prowadzenia 2-0 Rekordu Bielsko Biała, ekipa musiał uznać wyższość ISD AJD GOL Częstochowa która po dwudziestu czterech minutach miała na swoim koncie 6 goli.

Po meczach półfinałowych rozegrano mecz o 5 miejsce. Ekipa Polonii Tychy rozegrała z KS Rysy Bukowina Tatrzańska. Ponieważ w meczu padł remis 2-2 do wyłonienia zwycięscy potrzeba była dogrywka. Za sprawą Wiktorii Smolarz zespół z Tychów sięgnął po piąte miejsce. W małym finale spotkały się Victoria Gaj z Rekordem Bielsko-Biała. Mimo iż bliżej brązowych medali po 12 minutach gry był zawodniczki Victorii (prowadziły 3-1) to ekipa z Bielska odebrała brązowe medale, wygrywając 5:3

W finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski Futsalu w kategorii U-18 wystąpiły LKS Rolnik B. Głogówek oraz ISD AJD GOL Częstochowa. Złote medale główne za sprawą Agaty Sobkowicz odebrały zawodniczki z Głogówka. Rolnik mimo iż początkowo przegrywał 1:0 wywiózł z Tychów Młodzieżowe Mistrzostwo Polski strzelając w finale aż 8 goli.