Przedstawiamy podsumowanie dwóch pierwszych wiosennych kolejek w II lidze mazowieckiej.

X kolejka
KS Teresin - UKS Zamłynie KOMBUD SA Radom 0:4 (0:3)
05.04.2014 (sobota) g.11:00, Teresin
Rojek (3 gole), Tkaczyk (1 gol)

W Teresinie lider z Radomia nie pozostawił żadnych wątpliwości i wygrał pewnie 4:0 z miejscowym KSem. Już w pierwszej połowie Radomianki pozbawiły złudzeń ekipę gospodyń i do przerwy prowadziły 3:0.W drugiej części spotkania przyjezdne dołożyły jeszcze jedno trafienie i ostatecznie wygrały 4:0 (hattrika zaliczyła Katarzyna Rojek). Tym samym ekipa z Radomia udanie rozpoczęła rundę wiosenną i zrewanżowała się Teresinowi za porażkę z jesieni.

KS Teresin: Bryk- Sawiak, Kubiak (Mikulska), W. Banaszek, P. Dąbrowska - K. Banaszek, Pesta (Wrona), Trojanowska (Gładysiewicz, Kobylańska), Ziółkowska, Szkop (Szewczyk) - Dąbrowska (Borawska)
sędziowali: Ściseł oraz Prus i Więsik

KU AZS Uniwersytet Warszawski - KS Raszyn 3:1 (0:1)
06.04.2014 (niedziela), godz. 12:00 , Warszawa, stadion KS Drukarz, Al. Zieleniecka 2
Kalinowska, Sieńko, Karwańska - Sadecka

żółte kartki: Smolińska, Karwańska – Młodzianowska, Majszczyk

AZS Uniwersytetu Warszawskiego podejmował mający zaledwie o jeden punkt mniej KS Raszyn był to więc mecz o 6 punktów. W pierwszej części spotkania akcje z obu stron były chaotyczne, w takiej grze lepiej odnalazł się KS Raszyn i na kilka minut przed przerwą objął prowadzenie. W drugiej części spotkania nie mające nic do stracenia Akademiczki zaatakowały zdecydowanie i po strzeleniu 3 goli wygrały ostatecznie 3:1.

AZS UW: Fornalczyk (46’ Włodarczyk) – Karwańska, Kalinowska, Staszczyk, Smolińska – Bakanowska (46’ Stokowiec), Walczak, Wierzbicka, Wąsowska, Kosakowska (25’ Nikisz) – Sieńko (88’ Tran)
KS Raszyn: Usnarska K. – Borowska (46’Wojtach), Chojnicka, Młodzianowska(75’Usnarska S.), Boros (80’Woch)– Piskorz, Majszczyk, Worosilak, Woźniakowska(46’ Pindor) – Sadecka, Misewicz (75’ Zambrzycka)
sędziowie: Lewandowski M. oraz Przepióra i Koral

PKS Piastovia Piastów – UMKS Zgierz 2:0 (0:0)
5 04.2014 (sobota), godz.16:00, Stadion MKS Piast Piastów Al. Tysiąclecia 1.
74’Wasil, 89’Mitrus

żółta kartka: Wasil

Po tym spotkaniu można by powiedzieć, że wzmocnienia więcej dały zespołowi z Piastowa niż ze Zgierza (Pieprzowska, Walak A.), gdyż UMKS Zgierz uległ Piastovii 0:2. Obie bramki padły w drugiej części spotkania i, co warto zaznaczyć, obie zostały zdobyte przez pozyskane w zimowym okienku transferowym zawodniczki: na 1:0 trafiła Monika Wasil, a wynik spotkania na minutę przed końcem ustaliła Dorota Mitrus.

Piastovia:
Bajno - Świątko, Dąbrowska ,Figat, Zbrzeźniak - Mitrus (90 Zawistowska), Dunajewska, Wasil (90 Ładyńska), Bordziakowska - Zdunek (46 Cabaj), Chmielewska (59 Leśniewska).
UMKS Zgierz: Ignaczak- Prucińska, Walak, Gołaszewska, Pieprzowska - Pełka(46' Kędzierska), Jakomulska,  Witczak, Mucha- Bukarowicz, Forysińska
Sędziowie: Rybicki A. oraz Kołodziejska i Michalak

Stomil Olsztyn – Wissa Szczuczyn 1:0
06.04.2014 (niedziela), godz. 12:00 Olsztyn, stadion Warmii Olsztyn, ul. Sybiraków
24’ Bubrowska

Stomil plan minimum zrealizował inkasując 3 punkty, jednak wicelider męczył się bardzo i mecz z Wissą Szczuczyn wygrał zaledwie 1:0. Na postawę zespołu mógł mieć fakt, że poza 18 meczową były tak ważne dla Stomilu zawodniczki jak Ewelina Balcewicz czy Paulina Krech. Na domiar złego kontuzji, która skutkuje kilkutygodniową pauzą nabawiła się Kostewicz. Tak czy inaczej Szczuczyn ma czego żałować, bo przy odrobinie szczęścia, mógł wywieźć z Olsztyna cenny, w kontekście utrzymania, punkt.

Stomil: Gołębiowska - Kozerska, Sieradzka, Rosiak (46' Fidut), Smolińska - Babińczuk, Abramczyk (77' Kłosek), Kostewicz, Homza (86' Różewicz) - Roman (46' Dziadura), Bubrowska (77' Świecik)

MKS Pogoń Siedlce –PAUZA

XI kolejka
KS Teresin- Stomil Olsztyn 2:2 (1:1)
33’ Borawska, 52’ Szkop- 39’ Abramczyk, 74’ Homza

Teresin chcąc się jeszcze liczyć w walce o awans, musiał w tym meczu urwać chociaż punkt i to zadanie wykonał. Gole na wagę cennego punktu strzeliły Borawska i Szkop. Stomil dwukrotnie odrabiał straty i w tym kontekście punkt również należy uznać za cenny a swoimi trafieniami zapewniły go Abramczyk i Homza.

Teresin: Bryk - Sawiak, Pierzchała, W. Banaszek, P. Dąbrowska - Mikulska, Pesta, K. Banaszek, Szkop (Janiszek) - Borawska, D. Dąbrowska
Stomil: Gołębiowska - Fidut, Sieradzka, Piotrak, Smolińska - Roman (45' Świecik, 80' Dziadura), Kostewicz, Rosiak (45' Lipska), Homza (88' Różewicz) - Abramczyk, Bubrowska;

MKS Pogoń Siedlce – PKS Piastovia Piastów 0:8(0:1)
12.04.2014(sobota), godz.11:00 Siedlce
Wasil 3, 48, 80, Cabaj 50, 75, Bordziakowska 66 (k), Szpura 70 (s), Chmielewska 77

Żółta kartka: Olga Kuryłek 62

W Siedlcach zespołem bezapelacyjnie lepszym była Piastovia, a grająca w mocno odmłodzonym składzie Pogoń nie potrafiła zatrzymać zespołu przyjezdnych. Wprawdzie dopóki Pogoń grała z bramkarką to dzielnie się broniła, jednak na trzydzieści minut przed końcem rzut karny sprokurowała Kuryłek interweniując tak niefortunnie, że nabawiła się kontuzji i musiała opuścić plac gry – w bramce zastąpiła ją Monika Plebańska i poczynając od pewnie egzekwowanego karnego, (Bordziakowska) musiała sięgać do siatki aż pięciokrotnie. Warto zaznaczyć, że dla Piastovii kolejne trafienia zaliczyła Monika Wasil.

Pogoń: Kuryłek (65 Staręga) – Pachnik (46 Wojtczak; 86 Boruc), Odziemczyk, Plebańska, Kupa – Szpura, Jaroszuk, Policińska (46 Bareja), Michalak – Dąbkowska (87, Bernhard), Białkowska
Piastovia: Bajno - Świątko (89 Budzik), Dąbrowska, Figat (70 Leśniewska), Zbrzeźniak - Mitrus (84 Troszczyńska), Dunajewska, Wasil, Bordziakowska - Cabaj (80 Ładyńska), Zdunek (60 Chmielewska)
Sędzia: Piotr Woliński (Siedlce)

UKS Zamłynie Radom – KS Raszyn
12.04.2014 (sobota), godz. 13:00
Tkaczyk 43, Rojek 87, A. Okrój 90 – Sadecka 17’

Podobnie jak przed tygodniem, Raszyn, mimo że jako pierwszy objął prowadzenie (na listę strzelców wpisała się Patrycja Sadecka), nie potrafił go utrzymać i kolejny raz dał sobie strzelić aż trzy gole. Zamłynie do wyrównania doprowadziło bezpośrednio z rzutu wolnego wykonywanego przez Wiolettę Tkaczyk, a gole decydujące o zwycięstwie zdobyło w samej końcówce po strzałach Katarzyny Rojek i Anny Okój. Zespół przyjezdnych duże zastrzeżenia miał do pracy trójki sędziowskiej, która przy bramce na 2:1 dla Zamłynie nie dopatrzyła się kilkumetrowego spalonego – taki błąd dziwi tym bardziej, gdyż sędzia główna Agnieszka Płaskocińska jest sędzią międzynarodową.

Zamłynie: Snopczyńska - Leśniewska, Dobrowolska, Marcinkowska, Ścibisz, A. Okrój, M. Okrój, Tkaczyk, Janas, Rojek, Dż. Wieczorek.
KS Raszyn: Usnarska S. – Chojnicka, Wojtach (72’Adamczyk M.), Młodzianowska, Borowska (65’ Boros) – Piskorz (65’ Usnarska S.), Majszczyk, Sadecka, Worosilak, Woźniakowska – Misewicz (75’ Pindor)

UMKS Zgierz – Wissa Szczuczyn 2:1
13.04.2014 (niedziela), godz. 14:00 MOSiR Zgierz ul. Wschodnia 2
Kędzierska (2 gole) – ? (1gol)

Na inaugurację rundy wiosennej obie ekipy grając na wyjazdach poniosły porażki: Zgierz przegrał z Piastovią 0:2, a Szczuczyn, tym razem minimalnie, uległ Stomilowi 0:1. Jesienią po wyrównanym meczu wygrał UMKS Zgierz, a bramkę na wagę 3 punktów, w 83 minucie zdobyła Aleksandra Kędzierska. Tym razem również Kędzierska zapewniła Zgierzankom cenne 3 punkty a gospodynie wygrały 2:1.