Kaletka strzela z karnego (foto)

Czarne Sosnowiec pokonały KKP Bydgoszcz 1:0 po rzucie karnym wykorzystanym przez Nikol Kaletkę.

Ekstraliga kobiet, 02.08.2014 r. godz. 14:00
Czarni Sosnowiec - KKP Bydgoszcz 1:0 (1:0)
Kaletka 3 (k)

Żółta kartka: Operskalska, Luty - Kryszak, Stępień, Raczkowska, Mrozek
Sędziowała: Magdalena Syta

Czarni: Polok - Wycisk, Wójcik, Prokop, Zabiegała (90 Gębka), Luty, Dec (55 Szymanowska, 80 Konieczna), Operskalska, Kaletka, Matla, Warunek
KKP Bydgoszcz: K. Rosińska - J. Daleszczyk (62 Makowska), Lewandowska, Mrozek, Raczkowska, Machnacka, Kryszak (62 Sieradzka), M. Rosińska, Pawłowska (85 Łuczak), Kutnik, Siemińska (55 Stępień)

Losy meczu rozstrzygnęły się już na samym początku. W 3. minucie w niegroźnej sytuacji sfaulowana w polu karnym została Renata Warunek, a sędzia Magdalena Syta bez wahania wskazała na wapno. Rzut karny pewnie wykorzystała debiutująca w Sosnowcu Nikol Kaletka.

Kilka minut później dogodną sytuację do wyrównania miała Ilona Raczkowska, lecz jej strzał nie znalazł drogi do siatki. Jeszcze przed przerwą prowadzenie podwyższyć mogła Renata Warunek, ale w sytuacji sam na sam lepsza okazała się Kamila Rosińska.

Druga połowa nie przyniosła już goli. Bydgoszczanki ambitnie dążyły do wyrównania , ale rozbijały się o sosnowiecką defensywę, bądź dobrze broniącą Annę Polok. Czarne starały się grać ostrożnie szanując jednobramkowe prowadzenie, choć kilka kontrataków zagroziło bramce Rosińskiej.

Końcowe minuty należały już do KKP, ale ostatecznie nie udało się zdobyć bramki i Czarne wygrały swój debiutancki mecz po powrocie do Ekstraligi.