Podsumowanie II ligi łódzkiej

W II kolejce II ligi grupy łódzkiej padło wprawdzie o dziesięć goli mniej niż w pierwszej, jednak nadal kibice mogli oglądac średnio ponad 5 goli na spotkanie. Najwięcej bramek padło w rozerganym w środku tygodnia pojedynku DAFu Płońsk z Jantarem Ostrołęka, który zakończył się wynikiem 6:2. Warto zaznaczyć, że w tamtym spotkaniu kibice mogli obejrzeć piorunującą wręcz końcówkę w wykonaniu gospodyń, które w ciągu ostatnich 7 minut spotkania strzeliły przyjezdnym aż 4 gole. W II kolejce padła pierwsza w tym sezonie bramka samobójcza a "zdobyła ją" piłkarka Stali Radomsko (Pająk). W tej kolejce kolejną, piątą już, bramkę zdobyła nominalna bramkarka Pelikana Łowicz – Karolina Szulc. Niejedna napastniczka może zazdrościć jej skuteczności a jeżeli łowicka piłkarka będzie trafiała do siatki z taką regularnością w kolejnych meczach zdobędzie koronę króla strzelców.

24.08.2014 (sobota), godz. 16:00, Raszyn ul. Sportowa 1
KS Raszyn – KS Teresin 4:2 (0:1)
53’ Chojnicka, 57’Sadecka, 80’, 90’ Adamczyk M. - Banaszek K., Kozłowska

W pojedynku KSów zespołem lepszym okazały się gospodynie, które wygrały 4:2. Wprawdzie bramkę na 1:0 po rzucie rożnym strzeliła Kamila Banaszek, jednak mimo prowadzenia aż do 53 minuty bramkarka Teresina musiała w końcu skapitulować i piłkę z siatki ostatecznie wyciągała aż czterokrotnie. Najpierw w 53’ na listę strzelców po podaniu Weroniki Bekker wpisała się Nicole Chojnicka, po czterech minutach było już 2:1 a do siatki trafiła niezawodna Patrycja Sadecka. Teresin wyrównał wprawdzie stan meczu a na 2:2 trafienia zaliczyła Aleksandra Kozłowska. Końcówka spotkania, jednak należała już do Raszyna, a konkretnie do Marty Adamczyk, które najpierw w 80 minucie wykorzystała rzut karny a dziesięć minut później ustaliła wynik spotkania na 4:2.

Raszyn: Orepuk – Boros (81’ Niewiadomska K.), Chojnicka, Woźniakowska, Zielińska (46’ Adamczyk M.) – Worosilak, Majszczyk, Woch (46’ Pindor), Sadecka (88’ Borowska), Misewicz – Bekker

Teresin: Bryk - P. Dąbrowska, Pierzchała, W. Banaszek, Sawiak - Janiszek (D. Dąbrowska), K. Banaszek, Rozparzyńska, Ziółkowska (Płachecka) - Pesta (Trojanowska), Kozłowska

24.08.2014 (sobota), godz. 14:00, Radomsko ul. Bema
Stal Radomsko – PKS Piastovia Piastów 1:3 (1:1)
Jarzębska K. - 17’ Grudzińska (k), 83’ Pająk (smb), 90’ Ciupińska

żółta kartka: Sidło

Piastovia wyszła na prowadzenie po, pewnie wykorzystanym przez wypożyczoną z GOSIREK Piaseczno Annę Grudzińską, rzucie kranym. Na pięć minut przed przerwą wyrównała K. Jarzębska. Wynik remisowy utrzymywał się do 83 minuty, kiedy własną bramkarkę pokonała Pająk. Bramkę pieczętującą zwycięstwo zdobyła strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego druga z pozyskanych przez Piastovię latem zawodniczek - Anna Ciupińska. Stal po walce przegrała drugi mecz z rzędu, natomiast Piastovia w swoim pierwszym meczu zdobyła komplet punktów.

Stal: Wachowska - K.Jarzębska, Sieradzka (26 Rosińska), Kubiak, Widera (75 Machnik), Grzesiak, Leszcz, Janus, Węgrzyn, Pająk, Starczyk (62 Łuszczyk)

Piastovia: Bajno - Grudzińska, Dąbrowska, Mitrus, Zbrzeźniak - Troszczyńska (65 Niewiadomska), Sidło, Wasil, Wojciechowska (79 Konarzevska) - Zdunek (54 Gromada), Ciupińska (90 Galjan)

24.08.2014 (sobota), godz 11:15, Łowicz
Pelika Łowicz – MOSiR Mońki 1:2
76’ Szulc – 33’ Wojdałowicz, 55’ Kalisz

Spadkowicz z I ligi podejmował beniaminka i niespodziewanie na własnym stadnionie przegrał 1:2. Należałoby dodać, że przyjezdne od 55 minuty prowadziły już nawet 2:0, jednak gospodynie otrząsnęły się i zdobyły gola kontaktowego. Dla MOSiRu Mońki do siatki trafiły Wojdałowicz i niezawodna Marlena Kalisz, natomiast strzelcem bramki dla Pelikana ponownie była nominalna bramkarka – Karolina Szulc, dla której było to już piąte trafienie w tegorocznych rozgrywkach II ligi. Nieskuteczność piłkarek Łowickiego Pelikana i konsekwencja zawodniczek Monieckiego MOSiRu zaowocowała porażką tych pierwszych.

Pelikan Łowicz: Pacler A. - Gawęcka, Janiec, Augustyniak, Pacler M.-  Stawicka, Sowińska, Brzezińska, Dziedzic - Kubel, Szulc oraz zmiany: Machaj, Nowogórska, Rosa

MOSiR Mońki: Majewska - Choińska, Zienkiewicz, Konończuk, Warpechowska - Wojdałowicz, Malinowska, Kopeć, Aleszkiewicz, Pietrucka - Kalisz oraz zmiany: Kuć, Karpowicz i Kujawska.

20.08.2014 (środa) godz. 17:00, Płońsk
DAF Płońsk – Jantar Ostrołęka 6:2 (1:0)
Piskorska, 50’ Bartkowska Paulina, Jeziak M., Waśniewska, Długoszewska, Rosiak – 57’, 67’ Tomczak (2 gole)

Po sobotniej wyjazdowej porażce 2:9 z bardziej doświadczoną ekipą Uniwersytetu Warszawskiego na forum Nowego Kuriera Płońskiego rozgorzała dyskusja na temat tego czy DAF zasłużył na grę w II lidze. Na piłkarki widocznie docinki internautów podziałały motywująco i w środowy wieczór odniosły one pierwsze na II-ligowych boiskach i od razu wysokie zwycięstwo. Pierwsza połowa nie zapowiadała takiego wyniku – po golu 1:0 prowadziły gospodynie. Po przerwie na 2:0 podwyższyła Paulina Bartkowska. Do 83 minuty spotkania utrzymywał się remis 2:2. Piłkarki DAFu dokonały jednak niecodziennego wyczynu i w ciągu siedmiu minut zdobyły 4 gole a do siatki przyjezdnych trafiły: Milena Jeziak, Oliwia Waśniewska, Klaudia Długoszewska i Joanna Rosiak. Wygrana aż 6:2 z innym z tegorocznych beniaminków - Jantarem Ostrołęka powinna nieco tę dyskusję na forum wyciszyć.

DAF: Rykaczewska - Jeziak N., Jeziak M., Rosiak, Stańczak, Waśniewska O., Waśniewska S., Zielińska, Bonisławska, Bartkowska Patrycja, Bartkowska Paulina, Piskorska, Wolska, Cyra, Piechota, Kępczyńska, i Długoszewska

Jantar: Radek (br) - Zając, Śnietka, Koper, Dudziec - Chodorek (75` Grzejka), Świerszcz, Tomczak (C), Milewska (85` Zduńczyk) - Ostrowska, Glinka oraz Ciężar, Modzelewska, Madrak, Majewska, Płoska.

UMKS Zgierz – KU AZS Uniwersytet Warszawski – mecz przełożony na prośbę gospodarzy na 08.11.2014 (sobota), godz. 15:00