Nowy trener wicemistrzyń Polski

Po siedmiu latach zwolniony został trener Górnika Łęczna - Mirosław Staniec.

Mirosław Staniec nie jest już trenerem piłkarek GKS Górnik Łęczna - poinformował dziś portal lubsport.pl.  Nowym szkoleniowcem zawodniczek z Łęcznej został Piotr Mazurkiewicz, pracujący przez ostanie dwa lata z drużyną rezerw Górniczego klubu.

- Zarząd klubu chce walczyć o najwyższe cele. Mimo, że zespół plasuje się na trzecim miejscu w tabel, z trzypunktową stratą do lidera, otrzymałem wypowiedzenie. Jestem zaskoczony i kompletnie się tego nie spodziewałem - powiedział na łamach lubsport.pl Mirosław Staniec.

Były już trener Górnika swój zespół objął w 2007 roku. Wprowadził go do I ligi, a trzy lata później do Ekstraligi. Od tego czasu Górniczki należą do ścisłej czołówki ligi. Dwukrotnie zdobyły 3. miejscu na podium oraz w ostatnim sezonie wywalczyły miano wicemistrzyń Polski. W tym sezonie 58-letni Staniec był najstarszym trenerem Ekstraligi oraz bez przerwy najdłużej w niej pracującym.

» Bilans pracy Mirosława Stańca

Pod wodzą nowego trenera Piotra Mazurkiewicza wicemistrzynie Polski po raz pierwszy zagrają w niedziele kiedy to przed własną publicznością podejmować będą Stilon Gorzów Wielkopolski. Do liderującego Medyka Konin zespół z Łęcznej traci trzy punkty.