Medyk Konin - Glasgow City F.C. 2:0 (0:0)
Pajor 54, Sikora 65

Medyk Konin: Szymańska – Grzywińska, Hercigonja-Moulton, Sławczewa, Konat, Sikora, Balcerzak (88 Matysik), Pakulska, Pajor, Žigić (86 Kamczyk), Gawrońska

Glasgow City F.C.: Alexander – Black, Nelson, McSorley, Docherty, McMurchie (69 Grant), Lappin, D.O'Sullivan, Love, Brown (83 McCulloch), Marlborough (75 Fairlie)

Mistrz Polski w szesnastce najlepszych drużyn Europy? Czemu nie! Piłkarki Medyka Konin ograły dziś w 1/16 Ligi Mistrzyń szkocki Glasgow City 2:0 i są blisko wywalczenia awansu do kolejnej fazy UEFA Women's Champions League.

Pierwsza połowa środowego spotkania nie była najlepsza w wykonaniu Medyczek. Blisko trzytysięczna publiczność zgromadzona w Koninie podczas pierwszych 45-minut mogła głównie  oklaskiwać dobrą formę bramkarki gospodyń Anny Szymańskiej która w tym czasie parokrotnie ratowała swój zespół przed stratą gola.

Obraz gry radykalnie zmienił się w drugiej części. W 54. minucie po dalekim podaniu Sandy Žigić gola zdobyła Ewa Pajor. Od tego momentu to podopieczne trenera Romana Jaszczaka stwarzały sobie  kolejne groźne sytuacje strzeleckie. Dziesięć minuty po pierwszej bramce padł drugi gol. Aleksandra Sikora strzałem - a może nawet i dośrodkowaniem - z niemalże kąta 180 stopni umieściła futbolówkę w bramcę.

Za tydzień w Glasgow odbędzie się rewanż. Dwubramkowa zalicza to świetny wynik jaki mógł osiągnąć Medyk w swoim debiutanckim meczu w fazie pucharowej Ligi Mistrzyń. W przypadku zakwalifikowania się do 1/8 UEFA Women's Champions League nasze mistrzynie czeka konfrontacja ze zwycięzcą pary ŽNK Osijek (Chorwacja) – FC Zürich Frauen (Szwajcaria).

Transmisję z meczu w Koninie było można oglądać na żywo TVP Sport.