Górnik zagrał z elitą

Górnik Łęczna wystąpił na prestiżowym turnieju w Poczdamie.

Wicemistrz Polski Górnik Łęczna został zaproszony do udziału w prestiżowym turnieju Turbine-Hallencup 2015 organizowanym przez jeden z najsłynniejszych klubów kobiecych - Turbine Poczdam. Halowe zawody odbyły się w ostatnią sobotę i niedziele. Piłkarki z Łęcznej zajęły 5. miejsce wśród ośmiu czołowych drużyn z całej Europy.

Górniczki w grupie turniejowej znalazły się z mistrzem Węgier - MTK Hungária Budapeszt, mistrzem Austrii - NÖSV Neulengbach oraz brązowym medalistą ligi niemieckiej sprzed roku - 1. FFC Turbine Poczdam. Tak silnie obsadzona grupa nie pozwoliła piłkarkom z Lubelszczyzny przebić się do półfinałów. Górnik na sześć meczów grupowych wygrał jeden oraz jeden zremisował.

Zwycięstwo odniósł natomiast w meczu kwalifikacyjnym o miejsca 5.-7. pokonując szwajcarski BSC Young Boys 1:0. W meczu o 5. miejsce Górniczki ponownie zwyciężyły 1:0 tym razem nad futsalową drużyną FC Aurora Sankt Petersburg.

Turniej wygrały gospodynie z Poczdamu pokonując w finale Bröndby IF. Trzecie miejsce zajął NÖSV Neulengbach, a kolejnych uplasowały się zespoły Sparty Praga, Górnika, FC Aurora Sankt Petersburg, BSC Young Boys Bern, MTK Hungária Budapeszt.

Była to trzecia edycja turnieju Turbine-Hallencup. Dwa lata temu udział w zawodach wziął także AZS Wrocław, który uplasował się wówczas na 6. pozycji.