Piąte miejsce w Soczi

Reprezentacja U19 zajęła piąte miejsce w towarzyskim turnieju „Kuban Spring 2015”.

Reprezentacja Polski U19 zakończyła swój udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Piłki Nożnej Kobiet „Kuban Spring", które od 7 do 17 marca odbywały się w rosyjskiej Soczi - stolicy ostatnich Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

W turnieju Polki zajęły piąte miejsce na jedenaście startujących ekip. Turniej rozpoczął się od rozgrywek grupowych. Podopieczne trenera Marcina Kasprowicza w grupie kolejno zremisowały z Mołdawią (0:0), przegrały z Rumunią (2:3) i w ostatnim meczu pokonały Region Krasnodar (1:0). Wygranie ostatniego meczu grupowego pozwoliło Polkom awansować do ćwierćfinału.

Mecz ćwierćfinałowy z Izraelem przeniósł jednak porażkę (0:1) i nasze kadrowiczki musiały walczyć o możliwość gry o 5. miejsce. W meczu kwalifikacyjnym ponownie pokonały Region Krasnodar (4:1) dzięki temu zakwalifikowały się do gry o 5. miejsce.

Ostatnie starcie, którego stawką było 5. miejsce biało-czerowne rozegrały z najmłodszą drużyną w turnieju Rosją U17. Polki już po dziesięciu minutach prowadził 2:0, a ostatecznie wygrały 7:2. Łącznie w sześciu meczach „Kuban Spring 2015" (trwających 2x40minut) zagrało osiemnaście kadrowiczek selekcjonera Marcina Kasprowicza. W tym gronie była tylko jedna bramkarka.

Na siódmym miejscu turniej zakończył Region Krasnodar, dalej uplasowała się Estonia, Mołdawia, Bułgaria i Uzbekistan. Jutro odbędą się dwa ostatnie mecze. O 3. miejsce Izrael – Rumunia oraz finał pomiędzy Rosją i Słowacją

Dla reprezentacji Polski był to trzeci występ w Międzynarodowych Mistrzostwach Piłki Nożnej Kobiet „Kuban Spring". Polki w rosyjskim turnieju grały już w 2008 i 2009 roku zajmując wówczas kolejno 6. i 4. miejsce.

W przyszłym miesiącu odbędzie się kolejne zgrupowanie reprezentacji. Tym razem na Podkarpaciu. 8 i 10 kwietnia w Boguchwale i Krasnem dziewiętnastki  rozegrają towarzyski dwumecz ze Słowacją.

Wyniki reprezentacji Polski:
Polska U19 - Mołdawia U19 0:0
Polska U19 - Rumunia U19 2:3 (Cieśla, Lefeld)
Polska U19 - Region Krasnodar 1:0 (Michalczyk)
Polska U19 - Izrael U19 0:1
Polska U19 - Region Krasnodar 4:1 (Kowalska x2, Sudyk, Cieśla)
Polska U19 - Rosja U17 7:2 (Mesjasz x2, Michalska, Okoniewska, Wycisk, Gozdecka, Rapacka)