Młodziczki Victorii trzecie w Sianowie (foto)

W ubiegłą sobotę 21. marca w Sianowie przy padającym deszczu rozegrany został IV Turniej Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek (grupa KOZPN Koszalin). Najlepszą okazała się drużyna z Wałcza - UKS SP Orzeł 2010 Women PZZ, która wygrała wszystkie spotkania.

W zespole z Wałcza zagrały: Eliza Chrzanowska, Natalia Wizjan, Anita Łukaszewicz, Zuzanna Zabel, Martyna Odolczyk i Agnieszka Glinka. Trenerem zespołu był Paweł Gepert. Drugie miejsce zajęły piłkarki UKS Grabowa (trener Tadeusz Buczkowski). Piłkarki Victorii S.P. 2 Sianów prowadzone przez trenera Jędrzeja Bieleckiego tym razem zajęły trzecie miejsce, ale zaprezentowały dobra grę. Czwarte miejsce zajęła druga drużyna Victorii S.P. 2 Sianów (trener Michał Lisiewicz). Piąte miejsce zajęła drużyna KS Olimp Gościno (trener Marek Greczyński).

W zespołach Victorii SP 2 zagrały: Adrianna Banasiak, Karolina Czerenkiewicz, Natalia Jarmakowicz, Klaudia Kalarus, Nikola Polek, Oliwia Woch, Oliwia Salwerowicz, Justyna Maśnik, Aleksandra Gąsiorek, Oliwia Żywanowska, Amelia Sambor, Zuzanna Kin, Klaudia Majchrzak, Kamila Bujak, Oliwia Tuziemska, Izabela Zapołoch, Małgorzata Pietras i Aleksandra Pawczyńska. Najlepszą zawodniczką była Wiktoria Kaszyńska z UKS Grabowa SP Lejkowo, a królową strzelczyń z 12 bramkami została Agnieszka Glinka z UKS SP Orzeł 2010 Women PZZ Wałcz. Wybrano też najlepszą bramkarkę. Została nią Justyna Maśnik z UKS Victoria SP 2 I Sianów.

Organizatorzy turnieju zapewnili wszystkim zespołom i najlepszym zawodniczkom puchary i nagrody ufundowane przez UKS Victoria S.P. 2 Sianów oraz Nadleśnictwo Karnieszewice. Nagrody wręczali Ryszard Wątroba Przewodniczący Sianowskiej Rady Sportu i Prezes UKS Victoria SP 2. Ponadto organizator turnieju UKS Victoria S.P.2 Sianów wszystkim uczestnikom zafundowała ciepły posiłek oraz ciasto upieczone głównie przez mamy dziewczyn grających w zespole z Sianowa. Nie zabrakło też kawy i herbaty. Głównym organizatorem zawodów był Jędrzej Bielecki, a pomagali mu Zbigniew Banasiak i Filip Studziński. Zawody sędziował Marcin Leśniewski.

Do rozegrania w tej grupie zostały jeszcze zawody w Lejkowie (prawdopodobnie 7 kwietnia 2015 r. początek o godz. 11.00). Trzy pierwsze zespoły po pięciu turniejach awansują do pięciozespołowego finału wojewódzkiego, który w formie dwóch turniejów jeden po stronie szczecińskiej i jeden po stronie koszalińskiej rozegrane zostaną w kwietniu 2015 r. Trzeba dodać, że w tych rozgrywkach grają 2 zespoły Victorii SP2 Sianów co jest efektem realizacji min. projektu FIO Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej "Znajdź w sobie pasję".