Iwabuchi 87

Żółta kartka: Iwanshizmu

Australia: Williams – Catley, Kennedy, Alleway, Foord, van Egmond, Gorry, Kellond-Knight, Gorry (76’ Heyman), Kerr, Simon (89’ Sykes), De Vanna (67’ Crummer)

Japonia: Kaihori – Sameshima, Kumagai, Iwashimizu, Ariyoshi, Miyama, Utsugi, Sakaguchi (90’ Sawa), Kawasumi, Ohno (72’ Iwabuchi), Ogimi

Japonki oddały 15 strzałów ale dopiero jeden z nich, na co dzień piłkarki świeżo upieczonego mistrza Frauen Bundesligi Bayernu Monachium, Many Iwabuchi w 87 minucie trafił do bramki strzeżonej przez rozgrywającą świetny turniej, Williams. Japonia wygrała skromnie ale biorąc pod uwagę, że w 1/2 zagrają z Anglią, finał jest na wyciągnięcie ręki. Australia, mimo porażki, rozegrała bardzo dobry turniej i kibice w tym kraju mogą być dumni ze swojej reprezentacji.

Anglia – Kanada 2:1 (2:1)
Taylor 11, Bronze 14 – Sinclair 42

Żółte kartki: Moore - Sesselmann

Anglia: Bardsley (52’ Chamberlain) – Rafferty, Bassett, Hougthon, Bronze, Scott J., Williams (79’ White), Moore, Chapman, Carney (90+3 Stoney), Taylor

Kanada: McLeod – Chapman, Sesselmann, Buchanan, Wilkinson (62’ Matheson), Schmidt, Scott (77’ Kyle), Lawrence, Sinclair, Belanger, Tancredi (71’ Leon)

Gospodynie zakończyły swój udział w turnieju. Pierwsza bramka to efekt błędu w przyjęciu piłki Sesselmann. Futbolówkę przechwyciła Taylor i nie pozostało jej nic innego jak tylko strzelić gola. Trzy minuty później było 2:0 a przed przerwą straty zmniejszyła Sinclair po błędzie Bardsley. Anglia mogła wygrać wyżej ale bardzo dobrze spisywała się McLeod. Zwycięstwo dało Angielkom awans do pierwszego półfinału w historii.