Matysik z AZS Wrocław

Od derbów Dolnego Śląska rozpoczną Ekstraligowy sezon piłkarki AZS Wrocław. Jakie zmiany w okresie letnim nastąpiły w Akademickiej drużynie?

Jedną z ważniejszych informacji jakie należy podać przed rozpoczynającym się sezonem jest wzmocnienie drużyny Sylwią Matysik z Medyka Konin. 18-letnia zawodniczka przed dwoma laty wspólnie z reprezentacją Polski U-17 sięgnęła po Młodzieżowe Mistrzostwo Europy. Matysik to obok Patrycji Michalczyk, Karoliny Ostrowskiej i Dominiki Dereń czwarta złota medalistka we wrocławskim zespole.

Ponadto, zgodnie z polityką transferową klubu do Wrocławia ściągnięto także inne młode zawodniczki. Z I-ligowego Sokoła Kolbuszowa przybyła 16-letnia Marysia Zbyrad, a z III-ligowej Miedzi Legnica przyszła Karolina Wąsowska. Z drużyny rezerw do kadry pierwszego zesołu włączona została Marta Sokołowska.

Latem kilka zawodniczek odeszło także z klubu. Po pięciu latach gry w AZS Wrocław karierę postanowiła zakończyć 24-letnia Aleksandra Janicka. Do pobliskiego Zagłębia Lubin przeniosła się Aleksandra Jaworek, zaś Karolina Wijata pozostaje obecnie bez przynależności klubowej. Piłkarką Medyka Konin została natomiast Katarzyna Gozdek (przez ostatni rok nie grała z powodu kontuzji). W drużynie nadal pozostaną Karolina Gradecka i najprawdopodobniej również Weronika Aszkiełowicz, które wcześniej zgłaszały możliwość wyjazdu za granicę.

Zespół prowadzony przez trenera Damiana Rynio w trakcie przygotowań do rozgrywek nie pojechał w prawdzie na żadne zgrupowanie lecz rozegrał parę meczów towarzyskich. W pierwszej kolejności rozgromił beniaminka II ligi - Victorię Aglomeracje Wałbrzyską aż 26:0. Później przegrał z beniaminkiem Ekstraligi - AZS PWSZ Wałbrzych 0:1, natomiast w ostatnim meczu pokonał ligowego rywala - Olimpię Szczecin 2:1.

W meczu inauguracyjnym ligowe rozgrywki w sezonie 2015/2016 rywalem AZS'u będzie aktualny wicemistrz kraju - Zagłębie Lubin. Derby województwa dolnośląskiego rozegrane zostaną w sobotę we Wrocławiu na stadionie przy ulicy Mianowskiego. Pierwszy gwizdek sędzi Patrycji Marek z Żywca zaplanowano na godzinę 15.