II liga gr. łodzka - podsumowanie

W ubiegły weekend rozegrano I kolejkę II ligi kobiet. gr. łódzkiej.

22.08.2015 (sobota) g. 13:00
DTS Helios Eko-Sport Białystok - Ząbkovia Ząbki 5:2 (1:1)
13' Wojdałowicz, 47', 52', 67' Kalisz, 73' Kopeć - 10' Pietrzak, 85' Kowalczyk

W pojedynku DTS Helios Eko-Sport Białystok z Ząbkovią Ząbki padło aż 7 goli. Gospodynie były skuteczniejsze i wygrały z zespołem beniaminka5:2. Wprawdzie jako pierwsze prowadzenie objęły przyjezdne i do przerwy utrzymywał się, korzystny dla nich, wynik remisowy, jednak już na samym początku drugiej części spotkania znać o sobie dała Marlena Kalisz. Snajperka Heliosa w ciągu 5 minut dała swojemu zespołowi dwubramkowe prowadzenie, a kwadrans później skompletowała klasycznego hattrika. Dla Ząbkovii premierowego gola strzeliła Pietrzak, a wynik spotkania ustaliła kapitan - Iga Kowalczyk.

Helios Białystok: Majewska – Czudzinowicz (35' Karpowicz), Zienkiewicz, Borowska, Choińska – Aleszkiewicz (60' Buńkowska), Jezierska, Pietrucka (25' Warpechowska), Kopeć, Wojdałowicz (85' Rogalewska) – Kalisz

Ząbkovia: Buczek (75 Sochocka) - Borawska, Górecka, Kleszcz (63 Wrzosek), Kopiec, Kowalczyk, Kuch, Lepa, Pietrzak, Rusińska, Tuszyńska

22.08.2015 (sobota) g 16:00
PKS Piastovia Piastów - Tur MOSiR Bielsk Podlaski 4:0 (1:0)
32' Cabaj, 66' Grudzińska (k), 70' Wiaderna, 73' Rosłonek

żółta kartka: 88' Konarzewska

Trener Jacek Sękowski zaliczył udany debiut w rozgrywkach ligowych – prowadzony przez niego zespół wygrał 4:0, a powinien znacznie wyżej, jednak festiwal nieskuteczności urządziły sobie Beata Cabaj i Emilia Wiaderna. Wynik spotkania przed przerwą otworzyła Beata Cabaj. Po przerwie na 2:0 z rzutu karnego podwyższyła Anna Grudzińska, na 3:0 Emilia Wiaderna. Należy nadmienić, że wynik spotkania ustaliła młodziutka, nominalna bramkarka Piastovii – Kinga Rosłonek. Młode piłkarki z Bielska Podlaskiego próbowały się odgryzać, ale nie wystarczyło to na zdobycie choćby honorowej bramki.

Piastovia: Bajno – Grudzińska, Mitrus, Dąbrowska, Zbrzeźniak – Bordziakowska (Galian), Dunajewska (46' Wasil), Sidło (83' Konarzewska), Wiaderna – Soja (70' Rosłonek), Cabaj

TUR: brak danych

23.08.2015 (niedziela) g. 11:00, Łódź
UKS SMS II Łódź - Pelikan Łowicz 3:1 (2:0)
Kurzawa (2 gole), Ostatek - 75' Szulc

Drugi zespół łódzkiego SMS podejmował Pelikana Łowicz. Wzmocniony zawodniczkami z „jedynki” Łodzianki już od pierwszych minut podeszły bardzo wysoko. W pierwszej połowie zapewniły sobie dwubramkowe prowadzenie, po przerwie dołożyły trzeciego gola i kontrolowały mecz. Honorową bramkę Pelikan zdobył ze stałego fragmentu gry – po dograniu Marty Kosiorek z rzutu rożnego w polu karnym najlepiej odnalazła się Karolina Szulc i na piętnaście minut przed końcem dała nadzieję na korzystny wynik. Pięć minut później miała miejsce kontrowersja – nieuznana bramka Marty Kosiorek. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla zaplecza pierwszoligowej ekipy SMS Łódź.

SMS: Nowakowska – Tkaczyk (Żygielewicz), Dylewska, Dragunowicz (Dzierbicka), Nastaga – Ostatek (Sanocka), Makowska, Fałek (Łoboda), Osińska (Piątkowska), Stanović (Steczkowska) – Kurzawa (Pawlak)

Pelikan: Pacler A. - Pacler M., Sowińska, Tręboszka, Janiec, Kosiorek, Milewska, Pioruńska, Czaja, Szulc, Brzezińska oraz: Rosa, Wawrzyniak, Czerbniak

23.08.2015 (niedziela) g. 14:00
KU AZS Uniwersytetu Warszawskiego - UMKS Zgierz 3:0 (2:0)
2' Orzechowska, 34' Walczak, 70' Smolińska

AZS Uniwersytetu Warszawskiego wygrał u siebie z UMKS Zgierz 3:0. Przed przerwą gole zdobyły Orzechowska i Walczak. Gospodynie przeważały, a po przerwie swoje trafienie dołożyła Smolińska. Przy wyniku 2:0 gola dla przyjezdnych mogła zdobyć Mucha, jednak z linii bramkowej piłkę wybiła Orzechowska. Przewaga gospodyń była niepodważalna i zasłużenie wygrały 3:0.

AZS: Nikisz – Bakanowska, Odolińska, Orzechowska, Staszczyk – Mielniczuk, Stokowiec, Kozerska (66' Wierzbicka), Walczak, Smolińska – Rybicka (84' Trzcińska)

23.08.2015 (niedziela) g. 16:00
KS Teresin – Jantar Ostrołęka 9:2 (4:1)
14', 27', 39', 50', 51', 94' Dąbrowska D. (6 goli), 40' 87', 94' Banaszek K. (3 gole) – 3' Płoska, 47' Świerszcz

Celujący w awans, wzmocniony do I ligi Teresin „na dzień dobry” rozbił przed własną publicznością Jantar Ostrołęka. Mimo, że jako pierwsza do siatki dla gości trafiła Klaudia Płoska to do przerwy gospodynie prowadziły 4:1. Po przerwie Teresinianki dołożyły pięć trafień. Łupem bramkowym podzieliły się Daria Dąbrowska – 6 trafień i Kamila Banaszek – 3 gole. Po ostatnim gwizdku prowokowana przez kibiców młoda bramkarka gości uderzyła jednego z nich, za co otrzymała czerwoną kartkę.

Teresin: Bryk - P. Dąbrowska, Ślubowska, W. Banaszek, Mikulska - Grzyb, Rozparzyńska, K. Banaszek, Janiszek (70 Pietruszewska) - D. Dąbrowska, Ziółkowska

Jantar: brak danych