Wiadomości

GKS Katowice w Ekstralidze

Po trzech sezonach przerwy Katowice znów mają swojego przedstawiciela w najwyższej klasie rozgrywkowej.


Mistrzostwo w rozgrywkach I liga kobiet, gr. południowa zapewniły sobie piłkarki GKS Katowice. Zawodniczki z Katowic nie miały jeszcze okazji oficjalnie świętować awansu, ale o tym, że wejdą do Ekstraligi było praktycznie wiadomo już od jakiegoś czasu. Na kolejkę przed końcem sezonu mają aż 9 punktów przewagi nad drugą w tabeli Tarnovią Tarnów.

» I liga kobiet, gr. południowa

Kwestię awansu Katowic do elity przeciągnął protest do meczu GKS Katowice - Tarnovia Tarnów (2:1), który złożyła drużyna przeciwna domagając się powtórzenia meczu od wyniku 1:1 i rzutu karnego dla Tarnovii. Po miesiącu PZPN odrzucił protest. Klubowi z Tarnowa przysługuje jeszcze odwołanie, ale nie zmienia to faktu, że zgodnie z tą decyzją GKS Katowice na dzień dzisiejszy ma już awans do Ekstraligi.

GKS Katowice powstał latem 2015 roku, kiedy upadł 1. FC AZS AWF Katowice. Wówczas katowiczanki spadły z Ekstraligi i wycofały się także z I ligi. Miejsce ich rezerw w III lidze śląskiej zajął GKS Katowice, jako żeńska sekcja piłkarska "męskiego klubu". Ze starego do nowego klubu w Katowicach przeszły praktycznie wszystkie piłkarki.

Przez trzy lata GieKSa zaliczyła błyskawiczną drogę do Ekstraligi. Rok po roku wygrywała rozgrywki III, II i teraz I ligi. W każdym sezonie była faworytem do awansu. Teraz osiągnęła swój założycielki cel sprzed trzech lat. Aktualnie trenerem zespołu jest Witold Zając.

W przyszłym sezonie w Ekstralidze kobiet zagrają trzy zespoły z województwa śląskiego - GKS Katowice, Czarni Sosnowiec i Mitech Żywiec. Będzie to najliczniejsze przedstawicielstwo jednego okręgu w lidze.


Znalezione obrazy dla zapytania fb logo zdjęcie - GKS Katowice