Na europejskich plażach

Dwadzieścia zespołów z Europy grało w turnieju plażowej Ligi Mistrzyń. Grał też Grembach Łódź i Red Devils Chojnice.


Zakończył się rozgrywany przez tydzień w Portugalii turniej Women's Euro Winners Cup będący Ligą Mistrzyń w Beach Soccerze. Polskę w tych europejskich rozgrywkach reprezentowały dwa kluby. Był to Grembach Łódź - mistrz Polski w Beach Soccerze i Red Devils Ladies Chojnice - wicemistrz. Dla Grembacha był to drugi z rzędu udział w plażowej Lidze Mistrzyń natomiast Chojnice do portugalskiego Nazare poleciały jako debiutant.

Niestety nasze zespoły nie zajęły w turnieju czołowych miejsc. Lady Grembach Łódź zakończył turniej na 7. miejscu czyli o dwa miejsca niżej niż rok wcześniej. To małe rozczarowanie, ale bycie w pierwszej ósemce w Europie to jednak mimo wszystko dobry wynik. Słabiej spisał się Red Devils Ladies Chojnice, który zajął 18. miejsce. Łącznie w mistrzostwach brało udział 20 żeńskich zespołów z całej Europy.

Oprócz Lady Grembach Łódź i Red Devis Ladies Chojnice w turnieju grały także zawodniczki z Polski reprezentujące inne zespoły. Kamila Komisarczyk związana na co dzień ze Spartą Daleszyce wystąpiła w barwach włoskiego Lokrians Beach Club, który zajął 4. miejsce, a Miroslava Vypasniak grająca w ULKS MOSiR Sieradz wystąpiła w zespole Marsylia Beach Soccer, który zajął 15. miejsce.

Women's Euro Winners Cup 2019
1. AIS Playas de San Javier (Hiszpania)
2. Madrid CFF (Hiszpania)
3. Stade de Reims (Francja)
4. Lokrians Beach Club (Włochy)
5. Terracina Feminile (Włochy)
6. Djurgardens IF (Szwecja)
7. Lady Grembach Lodz (Polska)
8. Roses Platja (Hiszpania)
9. Higicontrol Melilla (Hiszpania)
10. WFC Zvedza (Rosja)
11. Fundacio Terrassa 1906 (Hiszpania)
12. ACD O Sotao (Portugalia)
13. Havana Shots Aargau (Szwajcaria)
14. ASD Lady Terracina (Włochy)
15. Marseille Beach Team (Francja)
16. CFP Caceres Femenino (Hiszpania)
17. Beachsoccer DTS Ede (Holandia)
18. Red Devils Ladies Chojnice (Polska)
19. Beach Soccer Zeeland (Holandia)
20. Nõmme Kalju (Estonia)

Grembach Łódź: Agata Pacler, Katarzyna Borowiec, Dagmara Suskiewicz, Kinga Kurek, Bárbara Colodetti, Adriele Rocha, Saki Kushiyama, Monika Walak, Katarzyna Pioruńska, Katarzyna Żak i Magdalena Pacler

Red Devils Chojnice: Klaudia Węglewska, Karolina Palacios, Julia Jargieło, Karolina Wierzbicka, Agnieszka Szultka, Magdalena Szpera, Aleksandra Sudyk, Weronika Sikorska, Iwona Wudarczyk, Wiktoria Słowy, Marta Stasiulewicz, Patrycja Salwa