Współzawodnictwo Sportowe 2013

Dolny Śląsk najlepszym regionem wg. Polskiej Federacji Sportu Młodzieżowego.

Polska Federacja Sportu Młodzieżowego jak co roku przygotowała publikacje podsumowującą roczne współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży. Podobnie jak w latach ubiegłych uwzględnione zostały wyniki osiągnięte w kategorii piłki nożnej kobiet.

Wciąż najwyższej sklasyfikowanym w rankingu klubem jest Medyk Konin. Piłkarki z Wielkopolski liderem rankingu są już nieprzerwanie od 2003 roku. Małe przetasowanie nastąpiło natomiast na dwóch pozostałych miejscach podium. Z trzeciej ubiegłorczonej lokaty na drugą awansował Stilon Gorzów Wielkopolski, natomiast Praga Warszawa odnotowała spadek z drugiej na 3. pozycje. Z klubów umieszczonych w pierwszej dziesiątce największy skok miało Zagłębie Lubin - o 53 miejsca.

Drugą ważną klasyfikacją opublikowaną przez Federacje jest ranking wojewódzki. Tutaj największy skok odnotowało Województwo Dolnośląskie które awansowało na pierwsze miejsce z piątej lokaty za rok 2012. Druga nadal jest Wielkopolska, a na trzecim miejscu Małopolska, która awansowała kosztem spadku o jedną pozycję Śląska. Co ciekawe, dziewięć ostatnich lokat w tej klasyfikacji zajmują regiony, które nie mają swojej drużyny na szczeblu Ekstraligi kobiet.

Ranking współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży w piłce nożnej kobiet jest opracowywany na podstawie punktacji z Młodzieżowych Mistrzostw Juniorek i Juniorek Młodszych oraz Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek.

Ranking wojewódzki


Ranking klubowy