Futsaliski znów górą nad Czechami

W bardzo dobrych nastrojach wracają do kraju piłkarki futsalowej reprezentacji Polski.


Bardzo dobrze podczas pierwszego zgrupowania w 2014 roku spisała się reprezentacja Polski kobiet w futsalu. Kadrowiczki swoje zgrupowanie rozpoczęły w niedzielny wieczór w Wałbrzychu. Głównym punktem pięciodniowego spotkania kadry był jednak towarzyski dwumecz z reprezentacją Czech, który nasze reprezentantki zaliczyły na piątkę.

W pierwszym dwumeczu z Czeszkami podopieczne selekcjonera Piotra Siudzińskiego i Wojciecha Weissa wygrały 2:1. Bramki dla Polek zdobywały Justyna Maziarz z AZS UJ Kraków oraz Alicja Zając z Medana Gniezno. Przy obu trafieniach asystowała natomiast liderka klasyfikacji strzelczyń Ekstraligi futsalu - Agata Sobkowicz z Rolnika Głogówek.

Dzień po tym zwycięstwie przyszedł czas na pojedynek rewanżowy. Podobnie jak w pierwszym meczu także i teraz nie zabrakło emocji. Ostatecznie bohaterką spotkania została wcześniej wspomniana Justyna Maziarz, która tym razem strzeliła trzy gole a biało-czerwone wygrały 3:2. Oba spotkania odbyły się w Targowicach. Dla istniejącej od roku futsalowej kadry był to pierwszy zagraniczny wyjazd. Ale nie ostatni...

Możliwe że jeszcze w tym roku reprezentacja Polski ponownie zmierzy się z Czechami. Planowane jest bowiem rozegranie towarzyskiego turnieju z udziałem wszystkich drużyn narodowych państw Grupy Wyszehradzkiej (Polska, Czechy, Słowacja i Węgry). To historyczne wydarzenie odbyłoby się jednak dopiero przyszłej zimy.

W dwumeczu z Czeszkami zagrały: Karolina Klabis, Andżelika Dąbek - jako bramkarki oraz w polu: Joanna Pałaszewska, Justyna Maziarz, Alicja Zając, Agata Sobkowicz, Aleksandra Jędrak, Magdalena Wojcik, Marta Di Gusto, Małgorzata Bartosiewicz, Karolina Gruszka, Marta Zielińśka, Beata Cabaj i Ilona Sotor.

26.02.2014r.
Czechy - Polska 1:2 (1:2)
Petra Divišová - Justyna Maziarz, Alicja Zając

27.02.2014r.
Czechy - Polska 2:3 (1:1)
Barbora Hýlová, Petra Divisova - Justyna Maziarz (x3)