Wysyp nowych zawodniczek

Kilka nowych postaci mają w swoim zespole GOSiRki Piaseczno.

W sobotę na obóz przygotowawczy do rundy wiosennej Ekstraligi kobiet uda się zespół GOSiRki Piaseczno. Piłkarki z województwa mazowieckiego na najwyższym szczeblu piłkarstwa kobiecego grają już drugi sezon. Rok temu rozgrywki ukończyły na ósmym miejscu, a po ostatniej rundzie w której odnotowały dwa zwycięstwa i jeden remis wciąż zajmują tą samą lokatę. Podopieczne trenerów Mariusza Malarza i Krzysztofa Dudka wiosną byc może zrobią krok na przód i powędrują w górę ligowej tabeli. Pomóc w tym ma zdecydowanie szersza kadra zespołu, i oczywiście nowe zawodniczki.

Z Medyka Konin do GOSiRek wypożyczone zostały aż trzy futboliski. Są to Aleksandra Flegel, Anna Jankowska oraz Sandra Lichtenstein. Ponadto również na zasadzie wypożyczenia w Piasecznie zagra Żaneta Sobota z Czarych Sosnowiec oraz Monika Płóciennik. Ta ostatnia zawodniczka w Ekstralidze miała zadebiutować już jesienią lecz jej przejście z Sportowej Czwórki Radom nie doszło wówczas do skutku.

Ponadto, definitywnie zrealizowane zostały dwa kolejne transfery. Z KKP Bydgoszcz pozyskana została Gabriela Sass grająca jesienią na wypożyczeniu w Checzy Gdynia oraz najlepsza strzelczyni trzecioligowego DAF Płońsk - Aleksandra Kozłowska. Na tygodniowe zgrupowanie zespołu do Węgierskiej Górki pojedzie także przymierzana do zespołu Daria Kasperska grająca ostatnio w Unii Racibórz.